Monday, July 25, 2016

RECEPT: FIT svíčková

Dali byste si se šesti? Já občas taky. A už dlouho jsem věděla, že jednou vymyslím verzi, kterou si budu moct dát, aniž bych skončila s vyvaleným břichem na gauči a pocitem, že se minimálně čtyři hodiny nepohnu.


A víte co? Jsem geniální. No fakt. Tuhle svíčkovou si totiž klidně můžete dát i v dietě.
Jakože vážně.


Ingredience

Na svíčkovou:
- 500g libové hovězí maso (svíčková, může být i roštěná, já použila plec)
- 1 větší cibule
- kořenovou zeleninu (TIP: jestli si chcete usšetřit spoustu práce, Dione má směs zeleniny "pod svíčkovou" a je perfektní - koupíte třeba na Rohlíku nebo v supermarketech)
- olivový olej (používám ten ve spreji)
- 125 ml Alpro rýžové smetany (koupíte třeba na Rohlíku)
- 150 ml kokosového mléka Alpro
- koření - použila jsem "Divokou směs" od Fitkoření

Na ovesno-bramborové knedlíky:
- 500g brambor
- 100g ovesných vloček namletým najemno
- 1 vejce
- sůlPostup:
1. Nakrájíme cibulku na jemno a osmahneme na pánvi na trošce olivového oleje. Když je hotová, přidáme na pánev maso a ze všech stran necháme zatáhnout (20s z každé strany).
2. Do pekáče dáme kapku olivového oleje, přidáme osmahnutou cibulku, kořenovouu zeleninu a doprostřed uložíme maso, poyspeme kořením a dáme péct do trouby na 150 stupňů. Víte na jak dlouho? Na 2 a půl hodiny!! Maso průběžně podlíváme horkou vodou.
3. Oloupeme si brambory a uvaříme je do měkka. potom je rozšťoucháme vidličkou a přidáme namleté ovesné vločky, 1 vejce a sůl. Z těsta uplácáme knedlíky, které vložíme do vroucí vody a vaříme cca 10 minut. TIP: aby měly knedlíky krásný tvar, po uvaření je zabalíme do potravinářské folie nebo pečícího papíru a dáme do ledničky.
4. Když je maso dopečené, vyndáme jej z pekáče a zeleninu přendáme do misky, přidáme 125ml rýžové smetany a rozmixujeme. Podle hustoty omáčky přidáme kokosové mléko (cca 150 ml).A můžeme podávat.

P.S.: Nesnězte to všechno! Z toho množství jsou cca 3-4 porce :)2 comments:

  1. Wow! Tak to vypadá upřímně ještě mnohem líp než normální svíčková! :P Hned bych si dala!!! Jsi šikulka, takto to vymyslet!

    ReplyDelete
  2. Anonymous26 July, 2016

    Taky mám na ní chuť a to normálně svíčkovou moc nemusím :)

    ReplyDelete