Monday, May 2, 2016

RECEPT: Slaný MUGcake

Možná by mě to ani nikdy nenapadlo, udělat slaný mugcake. Já totiž miluju sladké snídaně. Není nic lepšího něž ranní kaše (dneska už ne ovesná, ale ta dětská rýžová, mňam :)). Ale D. sladké snídně nemusí. Dokonce když jsme mu na narozeniny připravila královské lívance přelité čokoládou, ozdobené oreem, jahodami a banánem, řekl mi, že těch sladkých snídaní už má dost. 
To jako vážně?!?


Vážně. A jedno ráno jsem doma neměla žádné pečivo, takže opět hrozila sladká snídaně. A pak mě napadlo, že místo oreo mugcaku (boží, musíte zkusit!) udělám slaný mugcake. D. si pochutnal. A já jsem ho nakonec vytunila do fitness formy. K snídani si ho tedy nedávám, ale na svačinu super! Potřebovala bych to fitness formy vytunit i ten oreo mugcake... někdo nějaký nápad? :)
Budete potřebovat:
hrneček - protože bez hrnečku by to nebyl MUGcake
vejce (2ks)
sůl, koření
najemno namleté ovesné vločky (30-60g)
trochu kypřícího prášku

... a pak už podle chuti:
kuřecí/krůtí šunku
sýr/mozzarellu
zeleninu
oříšky

A vlastně cokoliv kalšího vás napadne - základ je vždycky stejný - vejce, najmeno namleté ovesné vločky, troška kypřícího prášku, zamíchat, netřepat a do mikrovlnky s ním na 2 minuty.


2 comments:

  1. Haha, chápu, já k snídani také slané jíst neumím. Naopak, nerozumím těm, kdo jo, a už vůbec ne těm, kteří si nedají vůbec nic :D

    ReplyDelete
  2. Dobrý nápad, to určitě vyzkouším :)

    http://navrmi.blogspot.cz/

    ReplyDelete