Sunday, March 27, 2016

Mexické kukuřičné (a rýžové) rotilly

Občas (poslední dobou celkem často) se mi v tom spěchu stane, že zapomenu nakoupit, nebo pro jistotu zapomenu třeba koupit jen maso. Nebo rýži. Nebo cokoliv. Ale vlastně mě to kouzlení "z ničeho" docela baví. V mrazáku jsem měla ještě schovanou směs od Dione, tentokrát mexickou s kuřecím masem a rýží. A jasně, mohla jsem jí připravit prostě jenom tak na pánvi a byla by skvělá. I co se týče výživových hodnot. Ale to bych nesměla mít ve špajzce schované kukuřičné tortilly a také rýžový papír. A myslím, že zrovna teď by se každý šéfkuchař otočil v hrobě. Odpustťě. Jenže to bylo vážně dobrý :)


Tak tedy... no..."recept" :))

Ve směsi od Dione najdeme kromě kuřecího masa, rýži, fazolky, zelené fazolky, kukuřici, papriku..směs je hotová na pánvi během 5 minut. 

Směs jsem servírovala ještě se strouhaným sýrem na kukuřičné tortilly, které jsem zapekla v kontaktním grilu.

Mňams.

Teda alespoň myslím, protože moje "fit verze" vypadala ještě malinko jinak :D
Rýžový papír. Je super, protože je z rýže. Je lehoučkej. Máte pocit, že jíte tortillu. Skoro. Nebo něco jako jarní závitky. Je to lepkavý a je to dobrý. A teď když koukám na fotku, zjišťuju, že v těhle jarních závitkách mám sice mexickou směs do Dione, ale tu bez rýže. Přiznávám bez mučení, že jsem je dělala několikrát. Aspoň vidíte, že dovnitř můžete dát skoro cokoliv. A že mi to vážně chutná.
Ať žije jaro! A Mexiko... A Vietnam :))

No comments:

Post a Comment