Sunday, February 21, 2016

Recept: Mleté maso na mexický způsob

Přestože v mém jídelníčku najdete nejčastěji kuřecí maso, není to proto, že bych se ostatnímu masu vyhýbala. Naopak i svým klientům doporučuji, aby maso co nejvíce střídali, nebránili se ani hovězímu nebo libovému vepřovému, nebo zvěřině. Ale já sama jsem nikdy nebyla masový typ a dříve jsem do sebe nic jiného než kuřecí maso ani nedostala. Čím dál více ale přicházím na chuť především hovězímu, třeba si troufám říct, že mezi moje neoblíbenější jídla teď patří hovězí tatarák. A to jsem ho vůbec poprvé ochutnala před 4 měsíci. 


Na steak jsem si ale doma zatím netroufla, takže když připravuji nějaké jídlo z hovězího masa, jsou to buď zdravé hovězí burgery (ty zase někdy příště) a nebo směs inspirovaná mojí oblíbenou mexickou kuchyní. Obojí z kvalitního mletého hovězího.


INGREDIENCE na dvě porce:
250g mletého hovězího masa
kořecí fajitas (je dostupné i běžných řetězcích, ale já jsem teď přišla na chuť tomu z Mark and Spencera)
kostička hořké čokolády
směs "mexické zeleniny" - já používám mraženou mexickou s brokolicí od Dione
čerstvá rajčata nebo rajčatový protlak
může být cibulka

avokádo, citron, sůl

rýže

Na obrázku je 500g hovězího a 2 kostičky čokolády (máme co jíst 2 dny)

POSTUP:
Maso spojím s kořením a na sucho osmahnu na pánvi (samo pustí tuku dost), může být ještě společně s cibulkou. Přidám zeleninu, rajčatový protlak a nakonec hořkou čokoládu, která to celé krásně zjemní (fajitas je mírně pálivé). 
Nejraději podávám s rýží, ale skvělé by to bylo i s tortillou. Avokádo můžeme jen nakrájet, lehce posolit a pokapat citronem a nebo z něj připravit quacamole.


Lehké, chutné, málo ingrediencí. A tak to mám nejraději. :))

1 comment: