Thursday, January 21, 2016

Suplementy: spalovače a předtréninkové nakopávače

Leden s sebou přináší předsevzetí a tím nejčastějším bývá zhubnout nějaký ten kilogram tuku. Spalovače jsou tak poměrně aktuální téma. Já osobně věřím nejvíce termogenním spalovačům, které mají často podobné složení jako předtréninkové nakopávače. Z toho důvodu jsem se rozhodla pro jeden článek dohromady. 
Chtěla bych říct, že ani jeden z těchto suplementů není nutný, jsou jen takovou třešničkou na dortu, ta hlavní práce je vždy na vás. A tak jako si myslím, že BCAA a glutamin jsou jedny z nejdůležitější suplementů a protein jeden z nejchutnější, tak si myslím, že nakopávač nebo spalovač je jeden z těch posledních, o kterém byste měli uvažovat.


ALE! když už tvrdě trénujete, dodržujete stravu, proč si ještě malinko nepomoct? :)


Předtréninkové nakopávače


Mezi moje nejoblíbenější patří ty, které obsahují NO tedy nitric oxide neboli oxid dusnatý, který způsoboje uvolnění a rozšíření cév, to napomáhá většímu přívodu kyslíku a živin do svalstva. Jste po něm tak nějak pořádně napumpovaní. Pamatuji si na svou první zkušenosti s NO. Myslela jsem, že mi ty stehna prasknou. Častou látkou v nakopávačích je také Beta Alanine, který způsobuje znamé svědění. Dalšími oblíbenými složkami nakopávačů jsou kreatin, arginin, kofein, ale třeba také extrakt z černého pepře, vitamin C a další. To jak a jestli na vás nakopávač funguje si musíte vyzkoušet sami. Pravdou je že rozdíl možná hned nepoznáte, spíš jej poznáte pokud nakopávače užíváte a pak přestanete.
Většinou se ale díky nakopávači více potíte, svědí vás tělo, naběhnou vám žíly a napumpují se svaly. A někdy se nestane vůbec nic :))

Oblíbený předtréninkový suplement třeba Nicki Blackketter a jejího Christiana, ale i mnoha dalších fitnessek a fitnessáku. Za mě bodovala hlavně příchuť. Nejradši si ho nasypu suchý po pusy a zapiju vodou, protože chutná jako Tang (ovocný šumivý nápoj, kdo si ho pamatuje? :D). Obsahuje hodně Bata Alaninu, takže svědění se dostavilo vždycky a nepřestalo dkoud jsem se nazačala pořádně potit. Člověk má sice aspoň pocit, že nakopávač funguje, ale po čase mi to svědění začalo prostě vadit. Obsahuje kreatin, beta alanin, vitamin C, arginin, niacin, kofein, hořký pomeranč, vitamin B12. Nicméně patří mezi mé oblíbené a teď si dělám zálusk na jeho novou verzi!

více TADY
Jeden z mých nejoblíbenějších. Maximální napumpování. Příjemná perlivá chuť. Žádné svědění a přesto o něm víte. Obsahuje sand všechny látky na které si vzpomenete od vitamínů a minerálů, přes aminokyseliny až po kreatin, beta alanin, kofein, extrakt z hroznů, angrešt, extrakt z černého pepře, cholin... mrkněte TADY! Jen pozor na dvě věci - za prvé vždycky když ho rozmícháte v lahvi, ji opatrně otevírejte a nikdy nenechávejte zavřenou. Rozhodně to trochu vyprskne a nevím, jestli by to časem třeba nebouchlo :D A za druhé se ho možná časem přepijete právě díky té perlivosti.

Samotnou mě nikdy nenapadlo, že by Redbull mohl fungovat jako nakopávač, navíc jsem ani nevěděla o verzi bez cukru. Nicméně existuje a funguje. No Redbull vám dává křídla. A když se k tomu budete hodně snažit, narostou vám doopravdy. Obsahuje kofein, taurin, vitamíny skupiny B a prostě vás nakopne. Spalovače

Jak už jsem psala, nejraději mám termogenní spalovače a příliš s nimi neexperimentuji. V podstatě je většinou ani neužívám, nebo je minimálně nekombinuji s nakopávači. Prostě buď a nebo.A občas taky ani jedno :)

Možná už se ťukáte na čelo, ale zase ta chuť! Je výborná. Pomerančová limča, po který se trochu zapotíte a taky vás tak trochu nakopne. 212 je nekde na hranici mezi spalovačem a nakopávačem a momentálně kraluje v mém výběru. Obsahuje kofein, Synephrine, L-Theanin, extrakt ze zrna zelené kávy a taky o něm píšou, že udržuje dobrou náladu. No a tu já rozhodně mám :))
Více TADY.

Jeden z nejsilnějších spalovačů všech dob. Musela jsem ho vyzkoušet. A funguje. Možná až trochu moc, tedy alespoň na mně. Vzala jsem si jen jednu tabletu. na krabičce píšou, že potlačuje chuť k jídlu. Tak  jsem si říkala, co asi tak mně může potlačit chuť k jídlu. Nic. Chyba. Black Burn rozhodně ano. Ranní kaši jsem do sebe tlačila snad hodinu a na další jídlo neměla ani pomyšlení. Trochu mě pálil žaludek. Jakože fakt pálil. No teď se chystám trošku do dietky, tak ho asi ještě ozkoušíme pořádně. Každopádně je to síla. Co všechno obsahuje se můžete podívat TADY, ale myslím, že tady prostě není co řešit, pravděpodobně silnější legální výborek neseženete.


Thermo Fusion jsem nějakou dobu používala jako předtréninkový suplement. Rozhodně mě nakopl a vždycky jsem poznala, když už se kapsle rozpustila v žaludku - začal mě pálit a přestal až s druhou sérií cviků. Tayk patřím k těm nejsilnějším a účinným. Měl by také potlačovat chuť k jídlu, ale tady jsem to tolik nepozorovala.Seženete ho TADY.


Co vy a spalovače, nakopávače? Používáte, případně jaké? No comments:

Post a Comment