Saturday, November 28, 2015

Fitness Menu

Vždycky jsem byla zastáncem toho, že pokud je člověk v nějakém režimu (dietním, objemovém, rýsovacím...), měl by si jídlo připravovat sám. Z jednoho prostého důvodu, aby přesně věděl, co jí. A tak jsem vařila. V 5 ráno, v 11 večer, taky jsem improvizovala, když jsem nestíhala a v poslední době čím dál častěji končila v Delmartu, UGU nebo v restauraci, kde jsem měla tisíc požadavků na přípravu jídla.

A tohle všechno je jenom pro mě!
Jednou z mých častých improvizací bylo také FitnessMenu v Olympii na Opatově a ve Vršovicích, kde mají vždy v ledničce připravená jídla k odběru bez objednání. A čím časteji jsem nad tím přemýšlela, tím více jsem věděla, že to pro mě bude ideální řešení. 
A co vlastně?
Strašně nemám ráda pojem "krabičková dieta" - za prvé nemám dietu a za druhé si pod tím vždy představím něco, co je postavené na nízkém kalorickém příjmu, bez jakýchkoliv pravidel zdravého stravování, bez ohledu na individuální potřeby. 
Nemám krabičkovou dietu, mám FitnessMenu. Tedy konkrétně obědy a večeře. Snídaně a svačiny si připravuji sama. Původně jsem myslela, že si krabičky nechám jen na všední dny, ale když jednou ochutnáte, zjistíme, že si takhle dobře doma maso nepřipravíte. Úplně se rozpadá na jazyku, ale o tom až za chvilku. Mám tedy obědy a večeře na všechny dny v týdnu, přímo mě na míru (což znamená v té nejjednodušší a nejčistší formě, protože to tak mám nejradši - maso+rýže/brambory/zelenina).

Moje rybička a losos :)
A protože potřebuji mít vše pod kontrolou, nemohla jsem si nechat ujít příležitost podívat se, jak se jídlo pro mne, ale i pro ostatní, kteří mají FitnessMenu, připravuje.

Nálepku FitnessMenu a šup ke mně do lednice!
Maso ve FitnessMenu připravují metodou sous vide, v tzv. pomalých hrních, kde se maso vaří 12 hodin. Je pak dokonale měkké a šťavnaté - dokonce i krůtí maso, které bývá často vysušené, je takto upravené naprosto skvělé. Ryby jsou pečené v troubě a jednoznačně na plné čáře vyhrává losos, kterého bych nejraději jedla od rána do večera. No dobře, ráno mám radši tu kaši. Ale pak už jen lososa :))

speciální "hrnce" na přípravu masa metodou sous vide
Všechna jídla jsou připravována ve fitness stylu, tedy s minimem nezdravého tuku, bez zbytečných přísad. Brambory pečené v troubě se pečou v troubě bez oleje. FitnessMenu má pro své odběratele připravené celé menu a musí se přiznat, že při jeho čtení se mi sbíhají sliny. Nechybí v něm totiž zdravé moučníky jako brownies, banánový koláč, fitness lívance, proteinové pudinky, ale k obědu vám také klidně naservírují svíčkovou. No vážně. Samozřejmě ve fitness verzi s proteinovým knedlíkem. No není to sen? 

Hovězí sous vide s rýží
Kuřecí roláda s bramborami
Ale tohle pro mě není, ač je to zvláštní, mám svým způsobem ráda jednotvárnost a tak jím v podstatě každý den to samé a jsem tak spokojená. I když pár dezertů si taky občas objednám, stejně jako fitness cukroví na Vánoce! Ale pšt!

Dole oříšky a koko mléko, nahoře tvaroh s kousky vysokoprocentí čoko. Oh!
Jídlo ve FitnessMenu se balí speciální metodou konzervování, takže vydrží chutné a čertstvé až týden. Nevím, jak to technicky funguje, ale prakticky je to pravda :))

Co vy a krabičky? Vaříte si jídlo na každý den, improvizujete nebo jste zvolili pohodu jako já?
Jo jsem lenoch :)) Ale hlavně když mi chutná!

No comments:

Post a Comment