Friday, November 20, 2015

Daily morning routines: Liquid Chlorophyll, Avocado, L-Glutamine

Je 5:30 ráno a mně stejně jako každý den, včetně těch víkendových zazvoní budík. Nikdy jsem problémy se vstávání neměla a ani teď to není jinak, alespoň většinou. Ještě s jedním zavřeným okem projdu novinky na instagramu - motivace do ného dne nesmí chybět a mám radost když zahlédnu ovesnou kaši - někdo vstává stejně brzy jako já nebo dokonce dřív. Většinou pak odkráčím do koupelny, stoupnu si na váhu, přestože číslo je už nějaký ten měsíc víceméně stejné a nemám potřebu ho měnit, je to rituál. 


Ranních rituálů mám hned několik, ale zrovna ten s váhou nepatří mezi ty na které bych byla pyšná :)) Ale během posledním pár měsíců jsem si ustálila tři, které stojí za to, abych se s vámi o ně podělila. Zpříjemňují mi totiž nejen ráno, ale celý den. Citím se díky nim lépe, mám lepší výsledky.Prvním z mých ranní rituálů je Liquid chlorophyll. Musím se přiznat, že jsem vůči těmto zeleným zázrakům skeptická, ale přidanou hodnotu, kterou nabízí chlorophyll jsem nemohla přehlédnout a rozhodla jsem se ho vyzkoušet. A ano samozřejmě může jít o placebo efekt, kombinaci dalších faktorů, ale opravdu se cítím lépe. Upravidlo se mi zažívání, lépe regeneruji, probouzím se plná energie a nemoci se mi vyhýbají obloukem.
Ten svůj mám od Nature's SunShine mám GoodFoodStore.cz a co si nemůžu vynachválit, je svěží mátová chuť, která byla jedním z důvodů, proč jsem se rozhodla právě pro tento. Myslím si totiž, že pokud něco pijete/jíte denně, mělo by to za 1. být prospěšné pro vaše zdraví a za 2. by vám to mělo chutnat. 
Více o Liquid Chlorophyllu si můžete přečíst přímo TADY a pokud si jej z GoodFoodStore.cz objednáte do konce listopadu, dostane po zadání kódu "FitVeronika" slevu 15%. Navíc můžete také soutěžit o Liquid Chlorophyll nebo Healthy Starter Pack - pokud objednáte na GoodFoodStore.cz produkty nad 1000 Kč (v nabídce mají mimo jiné také Perfect Pastu a ty skvělé RAW tyčinky) a napíšete do poznámky "CHCI CHLOROFYL". Chlorophyll vyhrává každá 44. objednávka, Healthy Starter Pack každá 150. objednávka.


Dalším mým ranním rituálem, kterého už se nehodlám vzdát je avokádo. Nejen, že je naprosto božské, ale především mne nasytí na dlouhou dobu a já pak nemusím během ranních tréninků s klienty a následně svého tréninku řešit kručení v žaludku. Snídám jej trošku zvláštně, dohromady (tedy zvlášť) s ovesnou kaší. Avokádo vybírám zralé, s fialovou slupkou a měkké. Pokud v obchodě takové nemají, nechávám ho doma dozrát. Takové avokádo pak stačí jen rozkrojit, ze slupky vydloubnout lžící a rozmačkat vidličkou. Ráda přidávám pár kapek limetky a mořskou sůl. Avokádo jím během toho, co si pouštím videa svých oblíbených youtuberek nebo právě teď, když vám sepisuji tento článek. Po avokádu nesmí chybět ovesná kaše, ale o té už jsem toho psala tolik, že bych se jen opakovala.


Posledním rituálem je L-Glutamin, který piji ihned po probuzení (ale také po tréninku a večer před spaním). L-Glutamin je jednou z nejzákladnější aminokyselin vyskutujících se v našich tělech, zvyšuje imunitu, urychluje regeneraci, podporuje vylučování růstového hormonu (více svalů, méňě tuku) a slouží jako energetický substrát pro dělící se buňky. V tomto směru důvěřuji trenérům a dalším fitness nadšencům jako jsem já, protože zázračných prostředků existuje nepřeberné množství, ale právě L-Glutamin je jedním z těch, který pro své učinky nechybí žádnému vrcholovému sportovci.
Používám neochucený čistý L-Glutamin od společnosti Reflex Nutrition, který nabízejí také na ForActiv.cz.

Jaké jsou vaše ranní rituály? 

1 comment:

  1. Super clanok👍 Ked nabuduce budem objednavat aminokyseliny, glutamin urcite pribalim. Doteraz pouzivam len bcaa ale dostava sa ku mne stale viac informacii o tom ako je glutamin dolezity. Ja rano tiez doplnam vsetky svoje vitaminy a o chlorophyle si urcite nieco precitam. Este raz dik za fajn clanok.

    keelifestyle.blogspot.sk

    ReplyDelete