Saturday, September 26, 2015

Recept: Borůvkové muffiny z rýžové mouky (zn. bez cukru)

Páni, nepekla jsem...dlouho. Chyba, když to chutná tak božsky! Navíc bez cukru, bez lepku, plné komplexních sacharidů a bílkovin. Občas se sama divím tomu, že to pořád chutná tak dobře, nebo možná ještě líp.


Péct s rýžovou moukou jsem se chystala už dávno. Proč? Za prvé miluji rýži. Za druhé je to výborný zdroj komplexních sacharidů. Za třetí ráda zkouším nové věci. Nebudu to zržovat, zkuste je, protože za to stojí!


INGREDIENCE (na 5 muffinů, ale zapomněla jsem na kypřící prášek, takže jich mohlo být 8-10):
100g rýžové mouky (kupovala jsem v DM drogerii)
10g proteinu (já použila cookies and cream)
1 vejce
50 ml mléka
30g sukrinu melis (přírodní sladidlo bez kalorií - více o měn zde)
1 lžička skořice
1 lžička kypřícího prášku
100g borůvek

Myslím, že ode mě už ani nic jiného nečekáte, ale: prostě to všechno smíchejte a dejte péct na 10-12 minut na 180°do horkovzdušné trouby. 

Kdybyste chtěli zvednout bílkoviny, doporučuji přimíchat do těsta Milko řecký jogurt.

P.S. Néé, že je sníte všechny najednou! :))

Co je Sukrin?

Možná jste se divili, co že to v těch ingrediencích píšu. Už někdy na přelomu jara a léta jsem na blogu jedná mé oblíbené švédské blogerky narazila na takový malý zázrak - přírodní sladidlo bez kalorií, bez pachuti, se stejnou sladivostí jako cukr. Už jej nějakou dobu používám a nemůžu si ho vynachválit!


Sukrin je 100% přírodní, bez kalorií, má nulový glykemický index, nekazí zuby, v těle působí jako antioxidant, má přirozenou chuť a stejnou sladivost jako cukr a je vhodný i pro diabetiky.

Existuje ho několik druhů - podívat se a koupit můžete zde. A také vám prozradím, že o něj budete moct brzy soutěžit u mě na Facebooku.


No comments:

Post a Comment