Thursday, September 10, 2015

Kuře na zázvoru

Dlouho se tu neobjevil nějaký recept, tak je čas to napravit. Myslím, že už jsem to zmiňovala v některém z předchozích článků, ale už druhý rok učím teenagery zdravě jíst a v praktické části také vaříme. Inspirujeme se mezinárodní kuchyní a tak je jednou kuchyně italská, jednou mexická a jindy asijská. 


Právě asijská je mi asi nejbližší, protože no však víte - maso a rýže :)) I když to není tak úplně pravda. Čínskou kuchyni jsem testovala téměř 14 dní v čínském městě Hangzhou a přestože to bylo především maso a zelenina, krásně jsem se zakulatila (spousta tuku a taky Haagen Dazs zmrzlina, Starbucks Latte apod. :)) Nicméně zdravější variantě kuřecího masa na zázvoru s rýží, nebo rýžovému koláči (na ten se můžete těšit příště) se nedá odolat. 
INGREDIENCE na jednu porci:
120 g kuřecího masa nakrájeného na nudličky
10 ml (jedna polévková lžíce) olivového oleje (může být i rostlinný)
10 ml světlé sójové omáčky
5 ml tmavé sójové omáčky
porék
1 lžíce čerstvého nastrouhaného zázvoru
1 menší cibulka
sůl

jasmínová rýže (70g)

POSTUP:
Maso posolíme a naložíme do světlé sójové omáčky, mezitím nakrájíme cibulku najemno, pórek na kolečka a nastrouháme zázvor. Cibulku společně s pórkem a zázvorem osmahneme na oleji a když cibulka lehce zezlátne, přídáme kuřecího maso. Počkáme až je maso hotové a přidáme tmavou sójovou omáčku a trochu vody, necháme častečně vyvařit.

Mlask.

2 comments:

  1. To vypadá fakt skvěle! :)
    www.starts-right-now.blogspot.cz

    ReplyDelete
  2. Včera jsem to vyzkoušela a mas k musím jen potvrdit ❤. Těším se na další recepty.

    ReplyDelete