Friday, August 21, 2015

Bruslím, bruslíš, bruslíme

Pamatuji si to, jako by to bylo včera (dobrá, musela jsem malinko vzpomínat) - když jsem dostala svoje první brusle. Bylo to na Velikonoce (přála jsem si je už na Vánoce, ale to jsem dostala čůrací panenku) a mohlo mi být možná šest, sedm let? Byly celé plastové, žluté s červenými detaily. 

K2 Vo2 Boa W
Inline bruslení mě provázelo celý život a když nebudu počítat balet, byl to jediný sport, který jsem byla ochotná provozovat. A dokonce ráda. Před sedmi lety jsem si koupila poprvé K2 a byla jsem nadšená, jak pohodlně se na nich jezdí. Zažili se mnou leccos - Moravu, Španělsko, Francii, Belgii...Ale nejvíc toho najezdili v Praze na Landronce. A na Ladronce se mi z nich také poprvé po sedmi letech udělal puchýř. Bála jsem se toho dne a najednou přišel. Ještě jsem je pro jistotu vyzkoušela jednou, ale bylo rozhodnuto. Moje K2 Alexis dosloužily. RIP.

Čas na nové brusle! 
Musím se přiznat, že jsem trendy v bruslích přiliš nesledovala, protože nebylo potřeba, byla jsem s těmi svými víc než spokojená. Takže jsem do vyhledávače zadala prostě jen "kolečkové brusle". Říkala jsem si, že se nebudu upínat na K2, i když jsem stejně předsvědčená o tom, že to jsou nejkvalitnější brusle dostupné u nás. Ale byla jsem otevřená i jiným značkám.

Mezi odkazy mne zaujal test kolečkových bruslí, který organizoval sportobchod.cz. Vzhledem k tomu, že brusle používám často, na jaře a v létě minimálně 2x týdně a vzhledem k tomu, jaké brusle jsem měla do teď, jsem vybírala mezi TOP modely. A nebudu vám lhát, koukala jsem také na vzhled :)

Nicméně jsem se ani po týdnu brouzdání na internetu nebyla schopná rozhodnout, které brusle jsou pro mě ty pravé, proto jsem si řekla, že bude nejlepší, když zajdu do kamenného obchodu, kde si brusle budu moci prohlédnout, osaham, případně vyzkoušet a kde mi s výběrem poradí obsluha. Sportobchod.cz má kamennou prodejnu v Brně a v Praze a protože nabízí největší výběr bruslí, vydala jsem se právě tam.

Jak jsem vybírala?
Kolečka
Doposud jsem měla kolečka velikosti 84mm, což je taková zlatá střední cesta - ne pro úplné začátečníky, brusle jsou rychlejší, ale pořád se dají velmi dobře ovládat. Zvažovala jsem tedy, jestli zůstat u stejné velikosti koleček, nebo pokročit na další level, tedy 90mm kolečka. Která už jsem rychlá. Opravdu hodně rychlá, jak jsem později zjistila!
Další věc která se u koleček řeší je i tvrdost - čím tvrdší, tím opět rychlejší, méně se opotřebávají. Ale zase více cítíte špatný povrch (brnění nohy). Za mě je opět ideální nějaký střed.

Zapínání a bota
Ze svých předchozích bruslích jsem byla zvyklá na jednoduché zapínání, kde jsem jen zatáhla za šňůrku, noha se utáhla a nepovolila. Překvapilo mě, že se vůbec ještě dělají brusle s tkaničkami. Ale vybrané modely K2 mají skvělý systém zapínání, na který mají dokonce patent, tzv. Boa systém. Místo tkaniček je provlečené ocelové lanko, které se utahuje a povoluje kolečkem. Plusové body navíc, tohle je skvělá vychytávka! Pak samozřejmě ještě přeska a suchý zip.
Co se týče boty - tohle je myslím to, co si každý musí vyzkoušet. Někomu vyhovuje pevnější, někomu měkčí bota. Já mám nohu hodně ouzkou, takže se mi stalo, že mi v botě třeba plavala. Především to musí být pohodlné, nikdy netlačit a pěkně sedět. 

Vzhled
Jen růžová to může být... Ne, vážně jsem zvažovala i jiné barvy, ale stejně jsem tak trošku doufala, že mi ty růžové perfektně padnou a že 90mm kolečka zvládnu ovládat.

Celý nákup se mi věnoval Zdeněk, na kterém bylo vidět, že bruslím perfektně rozumí. Nechal mě vyzkoušet všechny modely, které jsem chtěla (některé hned několikrát :)) a po třech hodinách když jsem si konečně vybrala, tak se pořád usmíval. 

Ostatně jak celý nákup probíhal se můžete podívat TADY.

Jak jsem testovala?
Velmi. Už ani nespočítám, kolik kolometrů jsem na nich najela. A ano, z počátku jsem se bála a připadala jsem si jako má kolegyně z práce, která vždycky říká: "Hlavně ať je to rovně a bez hrbolů. Jo a neumim brzdit!"
Ale za chvilku to přešlo a já už si to jen užívám. Pravda, trošku se flákám, protože kolečka jsou vážně rychlá a pokud jedu s někým, kdo má menší kolečka a udržuji s ním rychlost, jedou brusle vlastně sami. 

Ano, jsem královna všech bruslařských stezek a jsem nejrychlejší!

Mohlo by se hodit:

sportobchod.cz


No comments:

Post a Comment