Tuesday, March 25, 2014

New Hair!

Během posledních tří let (no možná spíše čtyř) jsem hned několikrát radikálně změnila účes. Když mě přestala bavit má přírodní blonďatá barva, byla jsem hnědovláska s mikádem, pak hnědovláska s dlouhými vlasy, zpátky blondýna s vlasy po ramena, blondýna s dlouhými vlasy, zrzka s dlouhými vlasy, pak také blonďatozrzavá s vlasy po ramena, blondýna s krátkými vlasy... Je to vůbec možné?!

Když jsem se před pěti měsíci poprvé ostříhala nakrátko, byla jsem nadšená. A jsem nadšená stále! Po včerejší návštěvě kadeřníka ještě více, protože kromě střihu, který se mi moc líbí, mám konečně i barvu vlasů, která se hodí k mému barevnému typu. 


já, já a pro změnu já :)
Dříve jsem k barevné typologii byla skeptická. V časopisech a na internetu se můžete dočíst, že jde o mýtus, zastaralou metodu apod. I já si to myslela, než jsem na vlastní oči viděla, jak barevná typologie funguje, co dělají jednotlivé odstíny barev s vaším obličejem - omlazují ho, projasňují, nebo naopak zvýrazní kruhy pod očima, vrásky. Dokonce můžete mít najednou třeba křivý nos, nebo jedno obočí níž. :) A proto je barevná typologie důležitá - můžete díky ní vypadat mladší, zdravější, souměrnější, hubenější a hezčí! :)

Proto, abyste s jistotou věděli jaký jste barevný typ musíte absolvovat šátkový test. Sebepodrobnější návody se zaručenými typy jak poznat svůj barevný typ podle barvy očí, vlasů apod. nejsou nikdy přesné. Samozřejmě existují znaky, ve kterých se barevné typy ve většině případů shodují (nicméně např. právě na barvě duhovky opravdu vůbec nezáleží), ale jako ve všem existují výjimky. Jaký jste barevný typ vám může určit dobrý stylista nebo vizážista. Záměrně píšu dobrý, protože je to stejné jako s kadeřníkem - musíte vybírat velmi pečlivě a až narazíte na toho správného, musíte ho střežit jako poklad! 

Co si myslíte o barevné typologii vy? Víte jaký jste barevný typ? A máte svého oblíbeného kadeřníka/kadeřnici nebo stále hledáte? :)
20 comments:

 1. Jééééj! Tebe to ale pristane! :) Mám pocit že ty si presne ten typ človeka, ktorý by si hocijak mohol ostrihať vlasy, aj tak by ti to pristalo :) Podľa mňa nie je veľa ľudí, ktorým sedia tieto krátke strihy a vyzerajú pritom tak dobre :) Aj farba je úžasná. Ja neviem aký som typ čo sa tohto týka ale nerada experimentujem. Na vlasy si nedám siahnuť, na to som háklivá :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc, jsi zlatá! To právě není pravda, třeba nemůžu mít pěšinku uprostřed :D S těmi vlasy ti rozumím, kdybych si je taky tak opatrovala, ušetřila bych si spoustu trápení. :) a krásné zdravé dlouhé vlasy jsou to nejlepší, co si holka může přát! :))

   Delete
 2. Už jsem ti účes chválila na Instagramu. Vypadá senzačně! :* Moc se k tobě jak střih, tak barva hodí. :))
  Já ke kadeřníkovi chodím jen zastřihnout konečky, na nic víc mě neužije. :D Co se týče barevné typologie, tak svůj typ jsem si nezjišťovala. :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ještě jednou děkuju moc! :* To ti závidím, alespoň nemáš trápení s kadeřníky! :)))

   Delete
 3. Opravdu neskutečně Ti to sluší! :) Je vidět, že účes i barva byla vybírání s citem a skvěle Ti to sedne :) Já se před rokem také konečně po letech odhodlala ke kratšímu sestřihu a vida-moc mě to baví :) O barevné typologii jsem něco letmo zaslechla, ale věřím, že na tom něco bude :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc, byla to dlouhá cesta :)) Krátké vlasy mají prostě šmrc, že? :))

   Delete
 4. Jsi neuvěřitelná kočka! Víc nevím, co bych dodala :-D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jsi moje nejoblíbenější oblíbenkyně! Víc nevím, co bych dodala :D

   Delete
 5. Vypadáš báječně. K tvému tvaru obličeje a krásným velikým očím se takový účes hodí. Měla bys nám udělat nějaký souhrn všech barev a stylů tvých vlasů, protože je podle toho co píšeš, to musela být pěkná nálož změn :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc! :) jej, to snad radši ani ne - když teď zpětně vidím ty fotky, tak fakt přemýšlím, jak jsem mohla :D

   Delete
 6. Máš nádherný vlasy, prostě kočka!

  A taky je to přesně ten typ a barva účesu, o kterým uvažuju tak 2x do měsíce, i mamka mi říká, ať do toho jdu, ale jsem prostě srab a bojím se, že co kdyby mi to náhodou neslušelo, nešlo by to vzít zpátky :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuj moc! Já si myslím, že by Ti seděl perfektně, ale zase chápu, že z dlouhých zdravých a hlavně krásných vlasů se toho bojíš. Já si řekla, že při nejhorším to doroste no! :) A zatím teda se mi nechce, aby to dorůstalo :D

   Delete
 7. Veru nádherné, takhle ti to moc sluší. Nejvíc se mi to asi líbí s těmi vlasy za ucho. Můžu se zeptat jak ty fotky fotíš? Používáš nějaká externí světla nebo blesk? Já ať se snažím sebevíc, tak se mi takové pěkné fotky v interiéru nikdy nepovedou, tak by se mi hodil tip,protože tvoje fotky jsou TOP! :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc Simi :) Pracuji s externím bleskem a odraznou deskou - jsou to dva zázraky, protože moje světlo doma je dost hrozné a tohle bylo focené asi v 9 večer. :) Já jsem se pro to focení úplně zapálila, taky kdybys někdy chtěla, můžeme něco nafotit, protože ty jsi zase TOP modelka :))

   Delete
  2. Jé Veru moc ráda, tak až se vrátím z dovolené tak se domluvíme a vymyslíme nějaký fotodýchánek. Budu se moc těšit :-) Obdivuju tvoje fotky na instagramu, tak ráda něco nafotím a trochu se přiučím :-)

   Delete
  3. Také se budu těšit a užívej moc dovolenou! :)

   Delete
 8. Já teda nevím, jaký jsem barevný typ, ale brala bych možná o trochu světlejší blond, než mám.. víc do bíla. Ta tvoje barva je naprosto kouzelná, strašně ti to sekne. Jsi v ní (a v tom střihu) moc sexy.
  Narovinu, já jsem strašná konzerva :D Narodila jsem se blond, a když mi kolem 13 roku začaly vlasy trochu tmavnout, do mého života jsem zařadila pravidelné melírování. A melíruji již 7 let :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já myslím, že budeš léto :) ale lépe se to pozná podle těch šátků - důležité také je, jaké léto :) Ale já myslím, že ti takhle vlasy moc sluší a určitě je dobře, že neexperimentuješ :) A děkuju :*

   Delete
 9. Ta druhá fotka je úžasná. Strašně moc mi na ní připomínáš Twiggy.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc! Twiggy zbožňuju :))

   Delete