Wednesday, March 19, 2014

Brussels the Heart of (West) Europe

Když jsem si v prosinci po návštěvě Štrasburku říkala, že bych měla (nejen) po evropských městech cestovat častěji, netušila jsem, že si mi to vyplní až v takové míře, protože jsem se kromě Štrasburku podívala do silvestrovské Vídně, objevila nejkrásnější město na světě Milán a v minulém týdnu jsem navštívila také Brusel. Tedy prakticky každý měsíc jedna evropská metropole! Snad to tak bude i v dalších měsících. :)V Bruselu jsem nebyla poprvé a pokud dobře počítám, tak to byla již moje čtvrtá návštěva. A skvělé na ní bylo to, že jsem poznávala místa, která jsem viděla v minulosti a s nadšením objevovala ta nová. Počasí už nemohlo být lepší a dva prosluněné dny v hlavním městě Evropské unie jsem si opravdu užila.
Do Bruselu jsme dorazili v brzkých dopoledních hodinách, slunce ještě bylo nízko, ulice prázdné, číšníci teprve vynášeli stoly na zahrádky u restaurací, v okolí náměstí sv. Kateřiny voněly čerstvé ryby a čůrajícího chlapečka kromě nás okukovali jen holubi.

restaurace na náměstí sv. Kateřinykakaové boby v muzeu čokolády

...a spousta čokolády!
Ta moje nejvíc nejoblíbenější věc na Bruselu je čokoláda. Nesměla tedy chybět ani návštěva čokoládového muzea, které bylo takové maličké, nenápadné, ale krásné a se spoustou ochutnávek! :)

Tradiční Atomium, které je fascinující zvenku, nudné uvnitř, ale když jste v Bruselu, tak se na něj musíte jet podívat. A až vyjdete všechny ty schody uvnitř, budete ze sebe mít dobrý pocit (který následně pohřbíte vaflí s bílou čokoládou)! :)
V Bruselu už bylo definitivní jaro! Kdypak asi dorazí k nám?


Jak jsem mluvila o té čokoládě... Tahle byla maličká, 100% bio, měla 74% kakaa a byla moc roztomilá. A taky hned pryč :) EXKI bych zavedla u nás - perfektní "fastfood" se zdravým jídlem, mrkvovými (a jinými) polévkami, moučníky z celozrnné mouky, špenátovými a rajčatovými koláči, saláty a v neposlední řadě výbornými čaji.
A ještě tradiční cestovatelský pohled s pohledem Bruselu na Brusel.4 comments:

 1. to sú nádherné fotky :) Mňa osobne Brussel veľmi neláka, sú iné miesta ktoré by som rada navštívila, ale z tvojich fotiek to tam vyzerá krásne :) Hlavne tá čokolááádka, to by bolo niečo pre mňa! Tieto vysokopercentné sú tie najlepšie aké existujú! A jar už pomaly prichádza aj k nám :) Už sa len zbaviť toho strašného vetra :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji moc :) ani mě Brusel neláká, ale musím uznat, že je to opravdu pěkné město :) jak by taky nemohlo být pěkné, když je to město čokolády :)))

   Delete
 2. Milji to tam ! nádherné fotky=)

  ReplyDelete