Wednesday, February 26, 2014

Ta moje ovesná

Nikdy bych nevěřila, že ovesné kaši takhle propadnu. Ale zařadila se mezi mé nejoblíbenější a téměř jediné snídaně. Výjimku tvoří dny, kdy cvičím dopoledne, to ovesnou kaší vyměním za selský biojogurt Hollandia, ovesné vločky a ovoce. Ale naštěstí jich není v týdnu moc. Veronika z Healthy Lifestyle By Me přišla s úžasným nápadem tagovat ovesné kaše na instagramu, facebooku a twitteru #MojeOvesna. Což byl podle mě úžasný nápad, člověk se může inspirovat a kochat tou krásou (každý den!).

A jak tedy vypadá ta moje ovesná?

Má nejoblíbenější - s malinami, skořicí a sekanými mandlemiOvesné vločky Emco nechám přes noc nabobtnat v mléce, ráno podle konzistence přidám trochu vody a v kastrůlku nechám ohřívat. Míchám, až když kaše začne probublávat. V misce ji dosladím trochou vanilkového cukru (nově opravdu vanilkového, ne vanilinového), který v nejbližší době plánuji vyměnit za javorový sirup. Podle chuti přidám ovoce. Nejraději ji mám s čerstvými malinami, borůvkami, banánem nebo jablkem. Navrch posypanou skořicí. Občas přidávám i mandle.

z dnešního rána s banánem a skořicíZkoušela jsem přidat i arašídové máslo, když to všichni tak chválí, ale po ránu mi opravdu nedělalo moc dobře a nějak mi to tu kaši zkazilo. Asi jsem divná. :)

4 comments:

 1. Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli jsi kaši zkoušela dělat i v mikrovlnce :-) předem díky za odpověď

  ReplyDelete
 2. Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli jsi kaši zkoušela dělat i v mikrovlnce :-) předem díky za odpověď

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahoj, kaši v mikrovlnce nedělám, i když si myslím, že by to také šlo - zkus to zadat do googlu, ten ví všechno :)) Pro mě je ta příprava kaše tak nenáročná, že jsem o mikrovlnce ani neuvažovala ;)

   Delete
 3. Anonymous04 June, 2014

  Ahoj chtěla jsem se zeptat z kolika gramů vloček a z kolika mililitrů mléka ovesnou kaši děláš? Díky za odpověď :) a máš super blog! (Y)

  ReplyDelete